Rady a tipy

Jak si správně vybrat?

GUMOVÉ A TEXTILNÍ AUTOKOBERCE, VANY DO KUFRU, OFUKY OKEN, BOČNÍ LIŠTY:

U těchto produktů je vždy počáteční rok výroby vozu, na které lze gumové a textilní autokoberce, vany do kufru, ofuky oken a boční lišty použít. Např. Máte vůz Škoda Octavia rok výroby 2009. Chcete zakoupit gumové autokoberce.

Produkt máme označený takto: Autokoberce gumové  Škoda Octavia II 2004-. Tyto koberce lze použít pro vozy roku výroby: 2004,2005,2006,2007,2008,2009,2010,2011,2012.

 

OFUKY OKEN:

Ofuky oken instalace - video manuál

 

AUTOBATERIE:

Před nákupem autobaterie je důležité zkontrolovat, kolika ampérovou baterii do auta potřebujete.

Doporučujeme se podívat do servisní knížky a držet se předepsaných hodnot.  Pokud servisní knížku k vozu nemáte, lze se podívat ještě na typ autobaterie, který nyní v autě máte.

Dále doporučujeme znát u baterie rozměry, aby jste nekoupili větší nebo menší autobaterii, která by Vám do vozu nešla použít.

 

MOTOROVÉ OLEJE:

U motorových olejů je důležité držet se předepsaných norem od výrobce. Viskozitu (hodnotu) oleje (např. 5W30), který máte do Vašeho vozu použít naleznete obvykle v servisní knížce, na štítku levých předních dveří u řidiče nebo v motorovém prostoru jako visačku nebo samolepku.

 

NEMRZNOUCÍ SMĚS DO CHLADIČE (FRIDEX, ANTIFREEZE):

Vždy musíte vědět, jakou barvu směsi chladící kapaliny máte ve voze. Jsou 2 druhy: modrá (tyrkysová), červená (růžová). NIKDY TYTO SMĚSI NEMÍCHEJTE DOHROMADY, mohlo dojít by k zničení chladiče. Otevřete v motorovém prostoru nádobku s chladící kapalinou. Pozor-otevírejte opatrně a za studena (ne s ohřátým motorem)!  Tato nádobka je pod tlakem a mohlo by dojít k výtrysku kapaliny a hrozí riziko popálení.

 

STŘEŠNÍ NOSIČE:

Zkontrolujte si, zda je Váš vůz vybaven podélníky, tzv. „hagusy“ nebo pouze přípravou pro uchycení střešních nosičů nebo tam zcela příprava chybí. Podle toho vybírejte dle naší nabídky. Na výběr jsou 2 provedení: hliníkové a ocelové. V případě nejasností nás kontaktujte telefonicky 608 822 777 nebo e-mailem info@carvin.cz

 

LEŠTĚNÍ A RENOVACE SVĚTLOMETŮ:

Leštění světlometů sadou Carex - video manuál

 

AUTOPOTAHY:

NÁVOD MONTÁŽE AUTOPOTAHŮ

Připevněte na všechna gumová očka přiložené ocelové háčky. Gumové oko provlečte uzavřeným očkem háčku a převlékněte přes háček tak, aby na gumičce vznikl uzlík s uvězněným háčkem.

Sejměte opěrky, a jednotlivé díly s autopotahy navlékněte na sedadla a opěradla, na která jsou určena. U předních sedadel autopotahů jsou důležité  ,,jazyky“  všité v místě mezi opěradlem a sedadlem. Autopotahy předních sedadel zasuňte pod plastové kryty na bocích sedadel.

Pod sedadly (za opěradly) zahákněte upevněné háčky za perforace ve výztuze, výztuhy z pružin, případně protilehlá oka, nebo všemi oky provlékněte motouz, který řádně stáhněte.

UPOZORNĚNÍ K MONTÁŽI AUTOPOTAHŮ - OTVORY PRO VODÍCÍ TYČE HLAVOVÝCH OPĚREK

Aby autopotahy mohly řádně plnit svoji funkci, měly dlouhou životnost a zvelebovaly interiér Vašeho vozu, je důležité jednotlivé díly autopotahu stále udržovat řádně vypnuté. Špatně navlečený autopotah se při nastupování a vystupování shrnuje, přelamuje a mačká, což zkracuje jeho životnost a způsobuje nepříjemný vzhled interiéru Vašeho vozu. V případě potřeby se obraťte na odborný servis, který autopotahy řádně nasadí.

Z důvodu rozdílnosti roztečí vodících tyčí u různých typů automobilů nejsou autopotahy u všech typů vozidel plně funkční hned po nasazení. U některých typů automobilů je potřeba  dokončit montáž proražením otvorů do látky následujícím způsobem: U předního sedadla řidiče a spolujezdce odstraníme opěrky hlavy. Navlékneme autopotahy na sedák a opěradlo sedadla. Otvory pro vodící tyče opěrek prorazíme ostrým předmětem a autopotahy z opěradla sejmeme. Otvory začistíme tak, že vnitřní kroužek s trubičkou prostrčíme vnitřní stranou autopotahu a na trubičku navlékneme kroužek. Oba kroužky stiskneme a autopotahy navlékneme zpět na sedadlo. Háčky použijeme na připevnění autopotahu ke konstrukci sedadla. Opěrky hlavy nasadíme zpět, a navlékneme na ně autopotahy. Obdobně navlékneme autopotahy zadního sedadla a opěradla. V případě, že kroužky nejsou dodány spolu s autopotahem, zasuneme autopotahy pod původní kroužky, které jsou již na sedadlech.

 

AUTOPOTAHY A JEJICH ÚDRŽBA

Autopotahy mohou být čištěny jak strojově jemným detergentem s teplotou do 30°C, tak i sprejovým čištěním při použití stejné pěny, jež je používána k čištění čalouněného nábytku. Autopotahy lze rovněž prát v pračce nebo ručně při teplotě 30°C.

 

LUXUSNÍ AUTOPOTAHY

V případě, že jste zakoupili Luxusní autopotahy s úpravou pro boční airbagy, jsou veškeré opravy možné pouze v našem servisním středisku. Jakékoli úpravy ze strany zákazníka jsou nepřípustné z bezpečnostních důvodů. Aktuální adresu servisního střediska (sídlo firmy) na stránce kontakty.  

 

STĚRAČE:

STĚRAČE KLASICKÉ RAMÍNKOVÉ ALCA:

Popis:

- kvalitní klasické ramínkové stěrače od renomovaného německého výrobce                                      

- kovová povrchově upravená konstrukce včetně poctivého nýtování, žádný laciný plast

- gumová lišta s přísadou grafitu, dlouhá životnost, dokonalé stírání s technologií Nano Graphit For Extra Long Life

- bezkonkurenční cena

- v délkách 280, 350, 380, 400, 430, 450, 480, 500, 530, 560, 580, 600mm

- možnost zakoupení náhradních gumiček v délkách 500, 600 a 700mm v sadě po 2 kusech

VÝBĚR STĚRAČŮ:

Doporučujeme Vám změřit stěrače na automobilu na kterém je potřebujete vyměnit a podle toho objednat nové a nebo použít pro kontrolu rozměrů vyhledávání v sekci STĚRAČE BEZRAMÍNKOVÉ SADA 2KS a dále značku a model, kde naleznete rozměry stěračů a způsob jejich upnutí na vozidlo.

Způsob upnutí je pro tyto stěrače zpravidla také klasický tzv. háček, nebo chcete-li nově používané anglicky Hook

INSTALACE STĚRAČE:

osaďte stěrač přiloženým adaptérem a po té namontujte na rameno

 

STĚRAČE KLASICKÉ RAMÍNKOVÉ HEYNER EXCLUSIVE:

Popis:

- kvalitní klasické ramínkové stěrače od renomovaného německého výrobce                                      

- kovová povrchově upravená konstrukce včetně poctivého nýtování a osazení větším množstvím vzpěr pro dokonalé kopírování tvaru skla vozidla, žádný laciný plast

- gumová lišta s přísadou grafitu, dlouhá životnost, dokonalé stírání s technologií Nano Graphit For Extra Long Life

- bezkonkurenční cena

- v délkách 330, 380, 400, 430, 450, 480, 500, 530, 560, 580, 600, 650, 700mm

- možnost zakoupení náhradních gumiček v délkách 500, 600 a 700mm v sadách po 2 kusech

VÝBĚR STĚRAČŮ:

Doporučujeme Vám změřit stěrače na automobilu na kterém je potřebujete vyměnit a podle toho objednat nové  a nebo použít pro kontrolu rozměrů vyhledávání v sekci STĚRAČE BEZRAMÍNKOVÉ SADA 2KS a dále značku a model, kde naleznete rozměry stěračů a způsob jejich upnutí na vozidlo.

Způsob upnutí je pro tyto stěrače zpravidla také klasický tzv. háček, nebo chcete-li nově používané anglicky Hook.

Stěrače jsou určeny nejen pro osobní vozy ale i pro dodávky, kde je třeba i u stěračů větších délek dosáhnout dokonalého kopírování čelního okna.

INSTALACE STĚRAČE:

- osaďte stěrač přiloženým adaptérem a po té namontujte na rameno

Stěrače doporučujeme všem, co požadují víc než 100% kvalitu za bezkonkurenční cenu!

 

STĚRAČE BEZRAMÍNKOVÉ HEYNER HYBRID FLAT:

Popis:

- kvalitní bezramínkové flatové stěrače od renomovaného německého výrobce                                      

- kovový povrchově upravený prostor pro upnutí přiloženého klasického či dokoupeného speciálního adaptéru, planžetová konstrukce překrytá plastem a gumou aerodynamického tvaru pro dokonalé kopírování tvaru skla vozidla

- gumová stírací lišta s přísadou grafitu, dlouhá životnost, dokonalé stírání s technologií Nano Graphit For Extra Long Life

- bezkonkurenční cena

- v délkách 350, 380, 400, 430, 450, 480, 500, 530, 560, 580, 600, 650, 700, 760, 810mm

- možnost zakoupení náhradních gumiček v délkách 500, 600, a 700mm v sadě po 2 kusech

- možnost zakoupení adaptérů pro různé způsoby upnutí

VÝBĚR STĚRAČŮ:

Doporučujeme Vám změřit stěrače na automobilu na kterém je potřebujete vyměnit a podle toho objednat nové a nebo použít pro kontrolu rozměrů vyhledávání v sekci STĚRAČE BEZRAMÍNKOVÉ SADA 2KS a dále značku a model, kde naleznete rozměry stěračů a způsob jejich upnutí v galerii obrázků, tedy zda budete potřebovat dokoupit ke stěračům ještě jednorázově speciální adaptér. Pokud, ale máte na vozidle ramena stěračů zakončená klasickým háčkem, chcete-li anglicky Hook, není třeba žádný adaptér dokupovat je již součástí těchto stěračů.

Stěrače Heyner Hybrid jsou určeny nejen pro nové modely aut, ale i pro starší automobily. Tyto flatové lištové stěrače jsou univerzální se základním způsobem upnutí, takže je lze použít na téměř všechna vozidla.

INSTALACE STĚRAČE:

- sejměte ochranou krytku stěrače (barevná lišta natažená přes stírací lištu)

- osaďte stěrač přiloženým nebo dokoupeným adaptérem a po té namontujte na rameno

- po instalaci musí být nápis HEYNER nahoře, tedy tak, abyste ho mohli přečíst

Stěrače doporučujeme všem co požadují víc než 100% kvalitu za bezkonkurenční cenu!