Oprava plastu na světlometu

Zdravím fanoušky našich stránek!

Po zimě jsem na levém světle auta objevil problém, vůbec nevím jak se mi to přihodilo, ale nejspíš  při odstraňování zmrzlého sněhu ze světla. Já to neškrábal, manželka prý také ne, ale ta by se k tomu určitě nepřiznala jak ji za ta léta znám!

3. poškrábaný světlomet

Kdybych použil Carex https://www.carvin.cz/obnova-svetlometu/sada-na-renovaci-a-lesteni-mala/ na renovaci světel, tak vím že by to pomohlo, ale nechci renovovat celé světlo.

Zkusím Sonax na opravu rýh na plexi https://www.carvin.cz/obnova-svetlometu/odstranovac-skrabancu-z-plastovych-a-plexi-dilu-sonax-75-ml/ co mi zapůjčil kolega, který s ním opravil menší škrábanec na přístrojové desce, který brzy zařadíme do prodeje, ale zkusím to jak to bude na tom světlometu fungovat. Trochu se bojím s opravou začít, kdyby to světlo stálo 500,-, tak jsem klidný, ale tady by to bylo horší. 

 

95807

 Omyji světlomet autošamponem bez vosku https://www.carvin.cz/myti/cleanfox-autosampon--500-ml-premium/a jdu na to, ty škrábance jsou docela velké.

Nanáším jemnou švédskou utěrkou  https://www.carvin.cz/myci-nastroje-a-prislusenstvi/uterka-z-mikrovlakna-40-x-40-cm/ krouživým pohybem přípravek Sonax , pak setřu tou samou, ale čistou zbytky pasty, dělám to tak třikrát po sobě. Něco se již ztratilo, ale není to úplně ono.

Udělám pokus č.2 jdu pro aku šroubovák a beru si do zálohy elektrickou vrtačku, kdyby otáčky aku šroubováku nestačily.

  1. Upnu do aku šroubováku unašeč se suchým zipem na který připevním jemný molitanový kotouč 
  1. Nanesu materiál na molitan a jdu na inkriminovaná místa. 
  1. Opakuji 2x, 3x, 4x před každým dalším doplněním Sonaxu na molitan světlomet otřu jemnou švédskou utěrkou a kontroluji stav světlometu, který se každým krokem vylepšuje, nebojím se i více přitlačit na aku šroubovák, tenhle má 2 stupně otáček tak jedu na ten vyšší na příliš malé otáčky to nefunguje. 
  1. Poslední krok po setření pasty se světlometu nanesu na molitan trochu leštěnky na čiré plasty od firmy Mothers https://www.carvin.cz/obnova-svetlometu/mothers-powerplastic-4lights-lestenka-na-svetla-a-cire-plasty--236-ml/ ta sice žádné rýhy nekoriguje, ale materiál to krásně oživí. Vše trvalo cca ½ hodiny i s přípravou. 
  1. S výsledkem jsem naprosto spokojen, něco zanedbatelného je tam vidět, ale v porovnání se stavem před opravou a po ní je to nádhera, kdybych jel ještě párkrát do kola nic by tam nezůstalo, ale došel mi ten Sonax, kterého jsem měl na počátku práce asi 30% v tubě. 
  1. Jenom chci doporučit plochy kolem světla i dále zakrýt, létá to od toho aku šroubováku (vrtačky) dost daleko dokola. Já to neudělal, abych zbytečně neztrácel čas, tak se mi to vrátilo že jsem potom musel umýt auto. Ty zbytky Sonaxu z karoserie jdou dost špatně, je to jako takový mazlavý teflon, ale to už mi tak nevadilo, protože světlo je ÍÁ. 

Ohledně  renovace a leštění světel, lze u nás zakoupit různé přípravky https://www.carvin.cz/obnova-svetlometu/

Vlastní zkušenost máme s Carex a nyní i se Sonaxem, který zařadíme v nejbližším období do naší nabídky na e-shopu www.carvin.cz

Pokud máte i Vy zkušenost s nějakými přípravky na zlepšení stavu světlometů Vašeho auta napište nám na facebook, nebo na náš e-mail. Za každou Vaší radu i námět budeme rádi.

 Před-a-po

Těším se na Vás! Příště třeba na téma o které budete mít zájem Vy!

Jinak připravujeme nová témata - vylepšený výběr textilních, gumových koberců do aut, ochrana zavazadlového prostoru, výběr stěračů a autonosičů všech druhů