Výběr střešního nosiče

Ahoj příznivci a příznivkyně,

dnes se budeme věnovat výběru střešního nosiče.

Před výběrem základního střešního nosiče je důležité vědět co máte za auto, jaký model a rok výroby.

Dále jaké je provedení vozidla, na které chcete střešní nosič montovat – sedan, liftback, hatchback, sportback, kombi MPV aj. a dále jaký je počet dveří.

ZPŮSOBY UPNUTÍ DLE MODELŮ:

  1. Pod střešní lem bez přípravy    
  2. Pod střešní lem s přípravou (např. Škoda Rapid, Lancia Delta, ...)    
      
  3. S přípravou ve střeše (např. BMW 3 GT)    
  4. Na podélníky (hagusy) umístěné na voze výrobcem, či dodatečně instalované (např. Peugeot Partner, ...)   
  5. Na integrované podélníky umístěné na voze výrobcem (např. Hyundai i30 combi, ...)   

 

První sestavení nosiče je zpravidla o něco delší než následná další použití.

Střešní nosič se skládá ze dvou nebo tří komponentů, které je třeba dle návodu sestavit (výjimkou jsou kompaktní střešní nosiče sestavené výrobcem). Pokud nejsou na voze výrobcem pevně daná místa, kde má být nosič umístěn je třeba upnutí zohlednit, dle dalších požadavků – rovnoměrné rozložení nákladu, upnutí dalších nosičů na příčníky (nosič kol, nosič lyží, střešní box).

Dejte pozor na to, aby pokud budete chtít otevřít páté dveře nezasáhly po otevření do nosičů umístěných na střeše. Je dobré si po kontrole správnosti umístění příčných nosičů poznačit vzdálenosti od výchozích bodů střechy nebo si třeba lihovou fixou udělat malé rysky jejich umístění ať příště nemusíte vše znovu vyměřovat. Důležité je také, aby vzdálenosti příčníků byly na obou stranách vozidla stejné, tohle se týká pochopitelně jenom aut, která nemají výrobcem pevně daná místa upnutí a nosič lze po střeše podélně posouvat.

Nezapomeňte na to, že mnohá auta mají rozdílnou šíři střechy v přední a zadní části a již sestavený nosič by při příští montáži v jiném místě střechy neseděl dobře a museli byste ho znovu přestavovat, dbejte také na to, aby přesahy příčníků na bocích vozidla byly stejné, není to úplně důležité, ale nevypadá dobře, když Vám na jedné straně přesahuje 10cm a na druhé máte 1cm.

Střešní příčníky jsou atestovány pro provoz na pozemních komunikacích a za jejich pomoci dopravíte Váš náklad do práce i na dovolenou.

Doporučení Carvin: Nepřevážejte kola, lyže a jiné objemné předměty uvnitř vozidla! I při menší dopravní nehodě to může mít fatální následky – využívejte proto střešní autonosiče

PROVEDENÍ PŘÍČNÍKŮ NAPŘ. OD FIRMY HAKR:

  1. FE (železné) provedení čtyřhran s povrchovou úpravou černé PVC o rozměru š.32 x v.22 mm – upnutí dalších nosičů pomocí třmenů
  2. ALU (hliníkové) provedení ovál o rozměru š.48 x v.28 mm – upnutí dalších nosičů pomocí třmenů nebo T adaptérů
  3. ALU AIR (hliníkové) provedení ovál o rozměru š.74 x v.29 mm upnutí dalších nosičů pomocí třmenů nebo T adaptérů

Při výběru střešního nosiče je rozhodující faktor, co chceme na nosiči převážet a kolik za něho chceme utratit.

Pokud chcete převážet materiál nebo žebřík postačí Vám levnější FE provedení, pokud jezdíte na kola či lyže doporučujeme ALU a ALU Air provedení, kde je rychlejší a komfortnější upnutí dalších nosičů na příčníky.

Všechny nosiče, které prodáváme jsou zamykací.

Nosiče ALU a ALU Air je možné objednat i v černé barvě, ty se jinak standardně prodávají v stříbrném provedení.

Pokud budete mít nějaké dotazy klidně zavolejte na naši infolinku 608 822 777 nebo napište na info@carvin.cz a my Vám rádi poradíme.

Ahoj Váš Jarda Neduha