Vážení zákazníci,
chtěli bychom Vás upozornit, že na portálu cz-slevy.com se objevila nepravdivá informace o tom, že poskytujeme slevy po registraci. TENTO PORTÁL JE PODVODNÝ. Prosíme Vás, abyste se na tomto portálu neregistrovali ani neposkytovali žádné Vaše osobní údaje.
Děkujeme za pochopení a buďte obezřetní.

Jak vybrat textilní autokoberce

 Ahoj příznivci a příznivkyně,
na Vás jsem minule zapomněl, tak se omlouvám.Jak jsem slíbil v předešlém příspěvku dnes se budeme věnovat tématu výběru autokoberců pro Váš vůz.Na trhu jsou nejrozšířenější gumové a textilní autokoberce. Dnes se budeme věnovat těm textilním.

KRÁTKÝ POPIS:

Textilní koberce jsou snadno udržovatelné a to jak klasickým vysáváním, tak i čištěním mokrou cestou, stejnou, která se používá při čištění klasických koberců. K jejich údržbě je také velmi vhodná autokosmetika na čištění čalounění a textilu, kterou naleznete na našich stránkách v sekci autokosmetika. Za mě jsou textilní koberce vhodné pro období březen až říjen. Pro podzimní a zimní období doporučuji koberce gumové, které jsou pro nepříznivé počasí vhodnější.

  1. Univerzální textilní koberce na ty bych hned zapomněl, zpravidla nesedí dobře a použitý materiál na nich většinou není valné kvality, většinou je používají v autobazarech nebo je dá člověk do auta, když ho chce prodat, aby to trochu vypadalo.
  2. Přesné textilní autokoberce zakázková výroba od českého výrobce, které je možno zakoupit u nás na prodejně nebo na našem e-shopu www.carvin.cz. Tyto autokoberce jsou vyrobeny z belgického materiálu, speciálně používaného v automobilovém průmyslu.

 

V současné době nabízíme na webu textilní koberce Carrera Standard v černé barvě, kde si barvu lemu-obšití můžete sami navolit, dle Vašeho přání, nejvíce je u zákazníků oblíbené černé obšití, tyto koberce u nejvíce frekventovaných modelů aut držíme na prodejně skladem. Ostatní jsme schopni vyrobit cca do 7-10 dní, dle vytíženosti ve výrobě.

Orientační současná cena těchto koberců se pohybuje do 700,- Kč

Objednání těchto koberců Carrera Standard v černé barvě je možné za stejnou cenu i na prodejně a to nejen v černém provedení, ale i v provedení Carrera šedá a antracit, kde je cena o pár korun vyšší 700-800,- Kč

Další možnost je objednání autokoberců z materiálu Elegant Lux a to v černém, tmavě šedém (grafitovém), světle šedém a béžovém provedení u těchto koberců je vyšší chlup, tedy vyšší gramáž koberce. Cena je 1000-1200,-Kč, dle provedení obšití a zvolených fixací.

OBŠITÍ:

U autokoberců Carrera a Elegant Lux je možno vybírat různé technologie obšití-příze, textilie (obě varianty v ceně), kůže (za příplatek cca 50,-Kč) v různých barvách, dle nabídky. Detailní výběr obšití k dispozici na prodejně, nebo dle telefonické dohody.

FIXACE:

Pokud máte ve Vašem voze na podlaze fixační body instalované výrobcem, lze koberce osadit fixacemi – protikusy, které Vám budou přesně pasovat pro spojení koberce s podlahou vozu a to u všech námi nabízených variant textilních koberců.

Nejvíce používané jsou fixace kulaté, oválné nebo u asijských vozů kroužky do kterých se nasazují háčky, které jsou v podlaze auta, ale jsou použity i další různé druhy, záleží to na výrobci modelu a výbavě auta. S tím Vám rádi poradíme. Při objednání se podívejte o jaké fixace se jedná, zda je máte na starých kobercích, nebo jaké trny máte umístěné na podlaze auta, dále zda je máte u řidiče, nebo u řidiče i spolujezdce, nebo v celém autě a také jejich počet na daných místech.

Fixace na námi dodaných kobercích, jsou přesně v místech, kam je umisťuje výrobce vozu, pokud si někdo umístil svévolně fixace na podlahu na jiné místo (nemá je originál ve voze), těžko mu tam námi umístěné fixace budou pasovat. I tady je řešení. Fixace dodáme zvlášť a Vy si do koberce pro ně vyseknete otvory v patřičné velikosti se správnou roztečí. Pokud to nezvládnete rádi Vám to na provozovně za mírnou úplatu vysekneme, ale musíte mít označeny přesně středy otvorů, kde se má vyseknutí udělat.

VÝŠIVKA:

Na koberce je možno umístit výšivku, cena jedné výšivky se pohybuje od 100-150Kč

A to pokud je již v naší databázi výšivek, jinak cena za zpracování nového grafického navrhu je 300-500,- Kč, podle náročnosti. Podklady pro nový návrh nutno dodat v tiskovém PDF, nebo v Corelu, abychom s tím dále mohli pracovat. Pokud výšivka spadá pod ochranné známky je třeba dodat svolení majitelé této ochranné známky, abychom mohli zakázku realizovat.

NENÍ STŘIH:

Pokud není na Vaše auto k dispozici střih (starší auto, veterán) nezoufejte, pokud nám dodáte Vámi precizně vyrobený střih například na tvrdším papíře, nebo nám zapůjčíte na dobu nezbytnou k výrobě Vaše staré koberce, uděláme přesně podle nich.

NECHCI UDĚLAT SADU 4KS:

Orientační kalkulace ostatní provedení:

1 místné vozidlo (1 díl) 0,7x sada

2 místné vozidlo (2díl) 0,8x sada

3 místné vozidlo (1díl nebo 3díl) 09x sada

6-7 místné vozidlo (2řady) 1,5x sada

8-9 místné vozidlo užitkové (3řady) 2,1x sada

zavazadl. prostor os. vozidlo 1x sada

Např: Sada 4ks stojí 700,-Kč, chci jenom koberec u řidiče, tedy 700 x 0,7 = 490,-Kč

Vždy je výroba menšího počtu kusů koberců méně cenově výhodná než celé sady 4ks.

 

VÝBĚR AUTOKOBERCŮ:

Před objednáním Vám doporučujeme překontrolovat model a rok výroby Vašeho vozu, dále případné zvolení fixací kulaté, oválné aj. Pokud si nebudete jisti zavolejte, nebo nám napište dotaz, jedná se o zakázkovou výrobu, koberce budou vyrobeny pouze pro Vás, dle Vašich požadavků a nelze ho již po chybném zadání upravovat, nebo reklamovat.

Jako pomůcku pro výběr textilních koberců Vám mohu doporučit následující postup, rozklikněte si na našich stránkách sekci typové gumové koberce, najděte si koberce pro Vaše auto podle modelu roku výroby a podívejte se na tvar koberce která je autentický včetně  přípravy na fixace, a porovnejte to s realitou Vašeho auta to Vám usnadní výběr a snadno si překontrolujete, že jste vybrali správně, jinak klidně jak už jsem psal zavolejte nebo napište ať se to zadá do výroby správně a z dodaných koberců máte radost.

Těším se na Vaše objednávky a případné dotazy, které můžete psát sem pod příspěvek přes facebook nebo na náš e-mail: info@carvin.cz 

Jarda